Category : Video Science # Senior
1st place – Suddhat Man Buddhcharya(Nepal)
2nd place – Nirundon Khanthavong (Laos)
3rd place – Nidhish Sangkar(Malaysia)

Consolation
Sangeethavani Baladeva(Malaysia)
Dmitri Koleiscnikova(Russia)
Nithila Pusparajan(Malaysia)
Alouna Sengasavath(Laos)
Dinda Budiwati (Indonesia)
Ghazanfar Iqbal(Pakistan)
Anandaroop Chakrabarti(India)
Bairavi Ramachandra Rao(Malaysia)
Aghilan Muthuraman(Malaysia)
Panyaphone Fongsavanh & Team(Laos)
Khabilan Thirukumaran(Malaysia)
Thesegen Marimuthu(Malaysia)

Category : Video Science # Junior
1st place – Ashna Ravindarnath(Laos)
2nd place – Taarun Muruga(Malaysia)
3rd place – Ana Christina Hernández(Latin America and the Caribbean)

Consolation
Dayaanand Yogeswaran(Malaysia)
Reshmaan Gokulhnath(Singapore)
Suruthi Sivan(Malaysia)
Kavinesh Kesavan(Malaysia)
Sophie Akpo(Romania)
Geevarishy Kunalan(Malaysia)
Roshen Jeeva(Malaysia)

Category : Video Technology # Senior
1st place – Elavarasi Thamil Thasan(Malaysia)
2nd place – Oulayuanh Siliphone(Laos)
3rd place – Sharmili Vivehan(Malaysia)

Consolation
Lattana Soriyasack(Laos)
Saratt Suthagar(Malaysia)
Sanghamitra Bharatiya(India)
Danusaa Baskaran(Malaysia)
Juanze Martino(Italy)

Category : Video Technology # Junior
1st place – Yuggevel Yogeswaran(Malaysia)
2nd place – Laksmisha Kunalan(Malaysia)
3rd place – Thevaprasad Vimalan(Malaysia)

Consolation
Raelynn Maverick(United State of America)
Riya Misra(India)
Edira Putri(Indonesia)

Category : Video Innovation # Senior
No Entries

Category : Video Innovation # Junior
1st place – Lakshman Thanabalan & Team(Malaysia)
2nd place – Keetanjali Baladeva(Malaysia)
3rd place – Mila Abe Eisler(German)

Consolation
Kavinash Shuba Chandar(Malaysia)
Dev Haldiya(India)
Narrend Siva(Malaysia)
Selvaganabathi(Malaysia)

Category : ART # Senior
1st place – Mirashyini Baskar(Malaysia)
2nd place – Nishaanthini Mohan(Malaysia)
3rd place – Kamlesh Kumaresan(Malaysia)

Consolation
Dharshini Viveahan(Malaysia)
Maatharasi Thamil Thasan(Malaysia)
Khirthraa Ganesan(Malaysia)

Category : ART # Junior
1st place : Vishal Pusparajan(Malaysia)
2nd place : Sanavisri Kumaresan(Malaysia)
3rd place : Lakshya Duhan(India)

Consolation
Thamilarasi Thamil Thasan(Malaysia)
Risikumar Vijen(Malaysia)
Mansi Chakraborty(Singapore)

Category : Writing # Senior
1st Place – Kriti Karmacharya(Nepal)
2nd place – Andrew Silavong Vongsaya(Laos)
3rd place – Gowri Shankar(Malaysia)

Consolation
Dheeban Kumar Saravana Kumar(Malaysia)
Richa Shrestha(Nepal)
Hong Jee Ning(Malaysia)
Asraf Ravindarnath(Laos)
Vignis Sartivel(Malaysia)
Darven Rao Baskar(Malaysia)
Dikshyagiri(Nepal)
Hsu Lae Win(Myanmar)
Leonne Way Xue Ting(Malaysia)

Category : Writing # Junior
1st place – Saynathy Voladate(Laos)
2nd place – Ramithashini Mohan(Malaysia)
3rd place – Shweethis Jiteshbhai(India)

Consolation
Nicholas Way Yu Yang(Malaysia)
Sashneetha Karunaneethi(Malaysia)
Vankham Sibounthan(Laos)
Ivonne Jeovanna Shamiera(Malaysia)
Edilina Suwardi(Indonesia)
Sheriwarna Shaikh(India)
Aasyrietha Sulaiman(Malaysia)
Kaarthikeyan Manivannan(Malaysia)
Logen Rao Ganesh Rao(Malaysia)

Category : PHOTO # Senior
No Submission

Category : PHOTO # Junior
1st Place : Retigga Pannirselvam(Malaysia)
2nd Place : Indu Dehury(India)
3rd Place : Fiyana Hadisaputra(Indonesia)

Category : POEM # Senior
1st place – Keertika Arumugan(Malaysia)
2nd place – Sahaj Sabharwal(Jammu Kasmir)
3rd place – Raju Ubarkoti(Nepal)

Consolation
Adyasha Patel(India)
Keerthi Kathirasan(Malaysia)
Martiyah Kistanto(Indonesia)
Suchismita Prajapati(India)

Category : POEM # Junior
1st place – Keerthikamala Saravana Kumar (Malaysia)
2nd place – Abhinayaan Pannirselvam(Malaysia)
3rd place – Liyana Nur Zafirah(Malaysia)

Consolation
Sangeethanah Baladeva(Malaysia)
Vinitha Anne(Malaysia)
Kallesa Nur Balqis(Malaysia)